MsKS logo
Dnes je Streda 20.júna 2018, oslavuje Valéria
Podujatie / Hviezdoslavov Kubín
20. 6. 2018 - 23. 6. 2018 / 8.-22,00 | MsKS Dolný Kubín

64. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, 
 v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých

Utorok 19. 6. 2018
15:00 Poďakovanie a pocta básnikovi pri hrobe P. O. Hviezdoslava
15:30 Otvorenie 64. Hviezdoslavovho Kubína pri soche P. O. Hviezdoslava
Streda 20. 6. 2018
12:21 Otvorenie 64. Hviezdoslavovho Kubína v MsKS 
Prehliadka a súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie detí  
 
Detský recitačný kolektív Lienky pri Základnej škole s materskou školou, Novoť
Kam vlastne, kam beží...
Scenár a réžia: Milada Zavoďančíková
 
DRK Dobrozvíťazí (junior)
Jarko Broz: Logická záhrada
Réžia: Agáta Brozová
 
DRK Svetlý tieň za čiarou, Partizánske
Viliam Klimáček – Pavol Országh Hviezdoslav: Zuzanka v meste
Scenár a réžia: Denisa Harineková
 
14:00 Vystúpenia detských recitátorov I. kategórie
16:30 Hodnotiaca diskusia o recitátoroch I. kategórie 
18:00 Prehliadka a súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie detí  
DS Bodka pri Základnej umeleckej škole, Veľký Krtíš
Jaroslav Seifert: Kľúčik
Réžia: Silvia Svákusová
 
18:30 Vystúpenia detských recitátorov II. kategórie
 
19:30 Detský divadelný súbor Kompromis pri Základnej umeleckej škole, Košice, 
Ivan Drač: Krídla
Scenár a réžia: Miroslava Lauffová
 
20:30 Hodnotiaca diskusia o recitačných kolektívoch a divadlách poézie 
 
Štvrtok 21. 6. 2018
09:00 Hodnotiaca diskusia o detských recitátoroch II. kategórie
 
10:00 Prehliadka a súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie detí
Divadelný súbor Alfa pri Základnej umeleckej škole, Humenné
Etgar Keret: Červené iks
Scenár a réžia: Eva Jacevičová
10:30 Vystúpenia detských recitátorov II. kategórie
 
11:30 MoDRé TRaKy pri Základnej škole s materskou školou, Vráble
  Pavol Országh Hviezdoslav: Zuzanka
  Réžia: Štefan Foltán
 
13:00 Hodnotiaca diskusia o recitátoroch II. kategórie
 
14:00 Vystúpenia detských recitátorov III. kategórie 
 
15:00 Detský recitačný kolektív Mačky pri Základnej umeleckej škole v Senci
Ján Botto: Margita a Besná
Réžia: Zuzana Kolejáková 
 
15:30 Vystúpenia detských recitátorov III. kategórie   
17:00 Hodnotiaca diskusia o DRK a recitátoroch III. kategórie 
 
19:00 Prehliadka a súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie mládeže a dospelých  
DDS Bastriguly pri Základnej umeleckej škole, Nové Zámky
aké asi budú cnosti budúcnosti...
Scenár a réžia: Anetta Peternai
 
Studňa pri Základnej umeleckej škole Dr. Janka Blaha, Skalica
Pavlína Barbaričová: /od/Let
Réžia: Jana Kutalová a kolektív
 
DP effecteD pri Základnej umeleckej škole, Senec
 Kde domov môj
Scenár a réžia: Zuzana Kolejáková
 
DS Fúzia pri Základnej umeleckej škole, Veľký Krtíš
 Zuzana
Réžia Silvia Svákusová
 
Piatok 22. 6. 2018
 
09:00 Hodnotiaca diskusia o recitačných kolektívoch a divadlách poézie mládeže a dospelých 
 
10:00 Prehliadka a súťaž recitátorov IV. kategórie v prednese prózy 
 
13.30 Prehliadka a súťaž recitátorov IV. kategórie v prednese poézie 
 
16:00 Prehliadka a súťaž recitátorov V. kategórie v prednese poézie a prózy 
 
19:00 Prehliadka a súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie mládeže a dospelých
 
Priatelia pri Základnej škole, Turzovka
Ján Botto: Lucijný stolček
Réžia: Eva Dodeková
 
ArtScena pri Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša, Prešov
Sylvia Plathová: Tlkot
Scenár a réžia: Marica Harčaríková
 
KUPÉ č. 6 pri OZ Cooltajner, Považská Bystrica
Edgar Allan Poe: Puto?
Scenár a réžia: Iva Semančíková
 
20:30 Miroslav Válek v dokumente Patrika Lančariča
premietanie filmu Válek s uvedením jeho režiséra a diskusiou
 
Sobota 23. 6. 2018
09:00 Hodnotiaca diskusia o súťaži divadiel poézie 
09:30 Hodnotiaca diskusia o súťaži recitátorov IV. a V. kategórie v umeleckom prednese  
13:31 Poetické popoludnie − slávnostné vyhlásenie výsledkov
           a vystúpenie víťazov 64. Hviezdoslavovho Kubína 
 
 
SPRIEVODNÝ PROGRAM
Utorok 19. 6. 2018
16:30 5. seniorenky
 
Štvrtok 21. 6. 2018 
16:00 Vyšnokubínske prviesenky Vyšný Kubín
21:30 Hudobný večer 
 
Náš Hviezdoslav – tvorivá interpretačná dielňa
Knižný bazár
Čítame v Javisku 
Dotyky s literatúrou – literárne stretnutia v exteriéroch Dolného Kubína
Výstavy - 50 rokov Javiska
 
KONTAKTY
Národné osvetové centrum, Nám. SNP 12, 812 34 Bratislava 1
Mgr. Jaroslava Čajková, 02/2047 1249, jaroslava.cajkova@nocka.sk
 
Mestské kultúrne stredisko, Námestie slobody 3, 026 01 Dolný Kubín
Mgr. Jana Grešová, 043/5862 269, 0915 882 446, riaditel@msksdk.sk
 
Ubytovanie a technické požiadavky: Mestské kultúrne stredisko, Dolný Kubín
Naďa Dudášová, 043/5862 269, prevadzkove@msksdk.s
Fotogaléria
Prílohy
suhlas_oou_deti.doc, , 44 kb
suhlas_oou.doc, , 41 kb
listy_pre_drk_a_dp_hk.doc, , 37 kb
list_pre_det__rec__hk.doc, , 41 kb
rec_v_avi_kat_hk.doc, , 30 kb
rec_iv_kat__hk.doc, , 31 kb




Kontakt

email: riaditel@msksdk.sk, msksdk@msksdk.sk

tel: 043 / 586 2269

mob: 0915 895 368


Novinky emailom

Zadajte svoju emailovú adresu.

© 2015 Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

prihlásenie